Srpen 2005

Český rozhlas Leonardo zahajuje vysílání

30. srpna 2005 v 20:28 | dario
Ve čtvrtek 1. září 2005 v 9.00 hodin začne vysílat nová stanice Českého rozhlasu - Český rozhlas Leonardo. Tato veřejnoprávní stanice je určena pro digitální vysílání (DVB-T) a jejím cílem je popularizovat vědu, techniku, přírodu, historii. Český rozhlas Leonardo vznikl z myšlenky nabídnout posluchačům vzdělávací, populárně naučný obsah a jeho posláním je tedy možnost získávat nové znalosti a vědomosti ze všech oblastí poznání. Stanici si budou moci posluchači naladit nejen na internetu, ale brzy také pomocí přijímače DVB-T (více na www.rozhlas.cz/digital) a sítích kabelových televizí. Český rozhlas Leonardo najdete na adrese www.rozhlas.cz/leonardo.
TZ rozhlas.cz

Wi-fi radio

19. srpna 2005 v 13:42 | dario
Fenomén Wi-fi se rozrostl o další vymoženost. Wi-fi radio. Na stránkám o digitálním vysílání ČRo http://www.rozhlas.cz/digital/prijimace/_zprava/185157 je představeno internetové wi-fi rádio, označované jako AE Wi-Fi:
Proslulý britský výrobce zesilovačů Acoustic Energy ve spolupráci s firmou Reciva vyvinul první internetové wi-fi rádio, označované jako AE Wi-Fi. Začne se prodávat v listopadu a bude stát 200 liber (asi 9 000 Kč). Jeho majitel si na něm bude moci naladit prakticky všechny stanice, vysílající přes internet. Jejich počet jde do tisíců.
Vedle streamování umí AE Wi-Fi přehrávat také populární on-demand programy, které dnes řada stanic nabízí. A to není všechno. Přijímač je vybaven i tlačítkem "Reply", pomocí něhož lze interaktivně vstupovat do programu - hlasovat, bodovat atd.

Rozšířený dálkový přístup do katastru

18. srpna 2005 v 13:17 | dario
Český úřad zeměměřický a katastrální uvedl do ověřovacího provozu novou aplikaci Rozšířený dálkový přístup). Tato aplikace umožní zvýšení počtu současně pracujících uživatelů dálkového přístupu k údajům katastru nemovitostí, a to v prvé řadě uživatelů ze samosprávných celků.
Od schválení novely katastrálního zákona od dubna 2004 mohla bezúplatně využívat aplikaci "Dálkový přístup k datům katastru nemovitosti" (DP) řada uživatelů ze samosprávných celků. Možnosti původní technologické infrastruktury však nepostačovaly rychle rostoucímu zájmu a proto musel být počet současně přihlášených bezúplatných uživatelů značně omezován. V zájmu otevření přístupu k DP pro větší počet uživatelů, uvedl 18.8.2005 ČÚZK do ověřovacího provozu výkonnější technologii a s ní i zdokonalenou verzi aplikace DP, tzv. Rozšířený dálkový přístup - RDP, který je Vám nyní, v době ověřovacího provozu, k dispozici na adrese: https://katastr-vs.cuzk.cz. Vzhledem k výraznému posílení výkonu není dostupnost RDP prakticky omezována a uživatelé by měli zaznamenat i řadu dalších zlepšení vycházejících z několikaletých zkušeností s DP. Při přihlášení k RDP budete používat stejné uživatelské jméno a přístupové heslo jako do stávající aplikace DP. RDP samozřejmě umožňuje získat stejné informace z katastru nemovitostí jako aplikace DP, kvalita výstupů je identická, ovládání aplikace jednodušší a kromě stávajících funkcí DP obsahuje i některé nové V ověřovacím provozu RDP jsou dočasně zablokovány funkce pro změnu hesla a pro správu uživatelů přiřazených k účtů. Na každý pokus o takovou akci reaguje aplikace RDP upozorněním a odkazem na možnost jejího provedení pomocí paralelně provozované původní aplikace DP (https://katastr.cuzk.cz) - pod stejným jménem a heslem. Operace provedené v DP (změna hesla nebo založení podúčtu) budou automaticky přeneseny do RDP, kde se však projeví až následující den. (Vzhledem k této časové prodlevě proto doporučujeme, aby po případném založení podúčtu provedl jeho uživatel povinnou změnu přiděleného hesla bezprostředně po založení). Úplné zprovoznění aplikace RDP předpokládáme do 1-2 měsíců od spuštění testovacího provozu.
Zpráva z cuzk.cz

TRW-DAS a.s.

10. srpna 2005 v 15:03
V pondělí byl odvolán ředitel největšího podniku v Dačicích - TRW-DAS a.s. - Miloš Veselý.
Nástupce zatím neznám.

On-line kytara

9. srpna 2005 v 19:40
Na blogu Jiřího Palase jsem zahlédl zajímavý odkaz ;-).
Doporučuji vyzkoušet.

anketa na dacicko.info - wifi

9. srpna 2005 v 17:11
Dozvěděl jsem se, že v Dačicích již fungují jen 2 komerční WiFi sítě. Contactel/TEXI, jak mám uvedeno v anketě na http://phprs.dacicko.info již zde nepůsobí.

Parní léto s ČD

7. srpna 2005 v 18:19
Zde http://www.cd.cz/static/old/NEW/TCD2005/5_27leto.htm v Týdeníku Českých drah je program letošního parního léta na naší lokálce.

Listy Jindřichohradecka - 5.8.2005

5. srpna 2005 v 17:35
Gynekologie nebude
Dačice - Ministerstvo zdravotnictví zamítlo žádost společnosti PP Hospitals, která od února provozuje městskou Nemocnici Dačice, na obnovení gynekologických lůžek. Zdůvodnilo to malou spádovou oblastí nemocnice. Zdá se, že osud porodnice s gynekologií je tím definitivně zpečetěn.
Malá ves má nový úřad
Dobrohošť - Do nové budovy obecního úřadu, jejíž součástí je i společenský sál, mohou najednou vstoupit prakticky všichni obyvatelé obce na Dačicku. V Dobrohošti, kde žije necelých 50 lidí, tak končí provizorium, kdy úředníci a zastupitelé sídlili ve stavební buňce.

SMS z dačické radnice

5. srpna 2005 v 17:34
V pondělí 8.8.2005 bude proveden clonový odstřel v lomu Dačice ve 14.00 hod.
Městským rozhlasem (většinou tomu hlášení není rozumět) ještě něco říkali, že bude použito 4500 kg trhaviny.

PP Hospitals noviny č.3

4. srpna 2005 v 22:17
Včera se mi dostalo do rukou další číslo Informačního občasníku dačické nemocnice. Zatím to nevypadá na očasník, ale na měsíčník. (Od května vyšli 3 čísla, toto 3. číslo je červencové.)
Vybírám z textu: Pro zajímavost... Ke 30.6.2005 pracuje v nemocnici 195 zaměstnanců. z toho 166 žen.
Zkusím vložit naskenovaný leták.