Prosinec 2005

Výběr zpráv z žive.cz

1. prosince 2005 v 20:51 | zive.cz

Symantec ukončil vývoj Sygate Personal Firewallu

Vývoj populárního Sygate Personal Firewallu (včetně Pro verze) byl ukončen 30. listopadu 2005. Skončil jak vývoj, tak i poskytování technické podpory. Po oznámení ukončení vývoje Kerio Personal Firewallu je to již druhá poměrně zásadní ztráta v oblasti bezplatných personálních firewallů. Sygate Personal Firewall je původní produkt společnosti Sygate, kterou počátkem roku pohltila společnost Symantec.
// z diskuse:
Sunbelt Software přebírá Kerio Personal Firewall. Jeden z předních firewallů se stává součástí bezpečnostního portfolia společnosti Sunbelt Software - www.sunbelt-software.com
Clearwater, Florida, USA - 1. prosince 2005 - Společnosti Sunbelt Software a Kerio Technologies Inc. dnes oznámili podepsání smlouvy, na základě které Sunbelt přebere vývoj produktu Kerio Personal Firewall. Ke kompletnímu převzetí produktu dojde do konce tohoto měsíce. Kerio Personal Firewall bude dočasně přejmenován na "Sunbelt Kerio Personal Firewall". (http://www.kerio.cz/kerio-pr-cz-2005-2868.html)

Betaverze Skype nabízí videotelefonii

Betaverze, označená číslem sestavení 2.0043 (vydaná 1.12.2005), již tuto funkcionalitu nabízí bezplatně k otestování.

Seznam.cz spojil své dva freemaily

Ivo Lukačovič na svém blogu informuje o plánech, které má Seznam.cz se svými e-mailovými službami - Seznam e-mailem a Emailem.cz. Po letní akvizici Emailu.cz správně prorokovali ti, podle jejichž názoru bude provozování dvou e-mailových brandů v rámci jedné firmy nevýhodné.
Od prosince vznikne na českém internetu nový freemailový brand, který se bude jmenovat Email a poběží na adrese www.email.cz. Bude společný pro uživatele s adresou @seznam a @email.cz. Půjde tedy o pokračovatele dvou stávajících služeb.
Uživatelé e-mailu na Seznamu dostanou několik vylepšení, mimo jiné také SMS bránu pro posílání SMS zpráv. Uživatelé @email.cz si pomocí aktivační SMS zprávy budou moci zvětšit schránku až na 2000 MB. Jejich schránky budou na nový systém přesouvány v průběhu prosince a všechna nastavení budou zachována.