Březen 2006

VS OSN schválilo Radu pro lidská práva

15. března 2006 v 20:12 | dario
New York - Valné shromáždění OSN schválilo Radu OSN pro lidská práva, která nahradí dosavadní Komisi pro lidská práva, jež se podle řady kritiků zdiskreditovala. Spojené státy spolu s dalšími třemi státy hlasovaly proti, zatímco radu schválilo 170 členských zemí Valného shromáždění.
O vytvoření Rady pro lidská práva rozhodl loni v září summit OSN. Její stoupenci zdůrazňují, že jde o nejlepší možný kompromis. Připomínají, že členy musí schválit polovina VS OSN, tedy 96 zemí, a nebudou již jako dosud jen jmenováni svými regionálními skupinami. To by mělo zaručit, že v radě budou země více oddané lidským právům.
Autor: ČTK

Unient Communications už funguje

14. března 2006 v 22:20 | dario
Unient Communications uskutečnil první hovor do své sítě viphone !
Unient Communications před časem ohlásil, že se stává prvním virtuálním mobilním operátorem. Přesně podle plánu který prezentoval při oznámení uskutečnil první telefonní hovor ze sítě Českého Telecomu do vlastní mobilní sítě viphone.
První mobilní virtuální operátor plní svůj časový plán
V praxi to znamená, že došlo k propojení sítí pevných linek Českého Telecomu a mobilní sítě viphone. První hovor byl uskutečněn 15. února, podle plánu, který před časem na tiskové konferenci nastínili představitelé Unient Communications.
Zákazníci Českého Telecomu se tak již mohou dovolat mobilním účastníkům služby viphone. Jako první virtuální mobilní operátor tak Unient Communications zrealizoval mobilní hovor na účastníka, který disponoval telefonním přístrojem s podporou GSM a WiFi.
V současné době Unient Communications jedná s ostatními hráči na telekomunikačním trhu o propojení mobilní sítě viphone s jejich sítěmi. Unient předpokládá uzavřít tato jednání během následujících měsíců.