VS OSN schválilo Radu pro lidská práva

15. března 2006 v 20:12 | dario
New York - Valné shromáždění OSN schválilo Radu OSN pro lidská práva, která nahradí dosavadní Komisi pro lidská práva, jež se podle řady kritiků zdiskreditovala. Spojené státy spolu s dalšími třemi státy hlasovaly proti, zatímco radu schválilo 170 členských zemí Valného shromáždění.
O vytvoření Rady pro lidská práva rozhodl loni v září summit OSN. Její stoupenci zdůrazňují, že jde o nejlepší možný kompromis. Připomínají, že členy musí schválit polovina VS OSN, tedy 96 zemí, a nebudou již jako dosud jen jmenováni svými regionálními skupinami. To by mělo zaručit, že v radě budou země více oddané lidským právům.
Autor: ČTK
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 China Radio International China Radio International | Web | 23. března 2006 v 20:01 | Reagovat

Hospodářská a společenská rada OSN včera odpoledne vydala prohlášení, v němž schválila rozhodnutí, že od 16. června oficiálně zruší Výbor lidských práv v Ženevě.

Podle zmíněného prohlášení Výboru lidských práv, které právě koná své 62. výroční zasedání, by jeho práce měla oficiálně skončit během tohoto zasedání, na jehož závěr bude předložen poslední referát Radě pro lidská práva, která byla nově ustavena.

Rada pro lidská práva nebude patřit Hospodářské a společenské radě OSN. Bude sloužit jako přímo podřízená organizace OSN, což přinese zvýšení její autority. Kromě toho, Rada pro lidská práva povede poměrně dlouhá jednání o členství a termínech jednání rady.

http://cz.chinabroadcast.cn/64/2006/03/23/1@27458.htm

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama