Květen 2006

TV NOE - www.tvnoe.cz

9. května 2006 v 21:06 | dario
TELEVIZE DOBRÝCH ZPRÁV
Od 10. května 2006 od osmé hodiny ranní pro vás začíná vysílat nová televize pro celou rodinu - TV NOE
Společenství pracovníků Telepace ji připravovalo třináct let, spolupracuje s Radiem Proglas a harmonicky na Proglas navazuje.
Proč vysíláme?
* chceme být posly dobrých zpráv
* nové digitální technologie to umožňují
* chceme s Vámi a pro Vás vypovídat o křesťanské naději
* televize může být zlá panovnice, ale i dobrá služebnice
* chceme nabízet pozitivní alternativu
Na co se můžete těšit?
Na filmy dokumentární i hrané, na pořady publicistické, duchovní, soutěžní i zábavné. Základní nabídka vysílání od 8 do 12 hodin a od 18 do 24 hodin se bude postupně rozšiřovat a, jak doufáme, i zkvalitňovat. Program můžete spoluvytvářet svými tvůrčími nápady a příspěvky.
Program televize šíří družice ASTRA 3A a lze ji zachytit digitálním satelitním přijímačem DVB-S na 23,5 stupně. TV NOE je možné sledovat v celé České republice i na Slovensku.
Zkušební vysílání zahájí satelitní televize TV NOE ve středu 10. 5. v 8.00 hodin ráno. Vysílat bude čtyři hodiny v dopoledním bloku; večerní část programu pokračuje vždy od 18.00 hodin a skončí s půlnocí.
Tvůrci televize rozdělili pořady do sedmi základních skupin. Diváci mohou sledovat zpravodajství, publicistiku, dokumentaristiku, hudbu, zábavu, dramatickou tvorbu a duchovní pořady. Na přípravě programu se podílí také brněnské Radio Proglas, významnými partnery jsou slovenští křesťané.
Spolupráce se rozvíjí i s televizními studii v Itálii nebo v Polsku. TV NOE bude přebírat i zpravodajské pořady z Vatikánského televizního centra (CTV).
Více o programu digitální satelitní televize TV NOE na www.tvnoe.cz .
Mgr. Pavel Siuda,
Public Relations servis pro TV NOE

Parlamentní televize 24cz zahájila živé mobilní vysílání

9. května 2006 v 20:56 | dario
Parlamentní televize 24cz zahájila živé mobilní vysílání spolu s wapovým portálem wap.24cz-tv.cz.
Diváci − majitelé mobilních telefonů − tak mohou TV 24cz sledovat téměř na každém kroku, stačí se jen připojit k wap portálu.
Parlamentní televizi 24cz mohou diváci sledovat nejen v kabelových sítích UPC, Karneval a přes satelitní družici SES-ASTRA, ale také na internetu na webové adrese 24cz-tv.cz. Od ledna 2006 mohou diváci sledovat televizi 24cz také v rámci experimentálního digitálního zemského vysílání prostřednictvím vysílačů sítě "B" na 46. kanále.

Zemřela poslední Američanka, která přežila zkázu Titaniku

8. května 2006 v 0:00 | dario
Ve Spojených státech zemřela Lilliana Gertruda Asplundová, která byla posledním americkým pasažérem, kterému se podařilo přežít katastrofu lodi Titanic. Informovala o tom dnes agentura AP. Asplundové, která zemřela v sobotu ve věku 99 let, bylo v době neštěstí pouhých pět let.