Duben 2007

Nová Bible kralická

8. dubna 2007 v 0:14 | TZ
TZ: Audio nahrávek Nového zákona se prodalo již rekordních 6500 kompletů po 19 CD
Zájem překonal první místo prodejnosti v kategorii mluveného slova za minulý rok
Praha, 14. března 2007 - Nadační fond Nové Bible kralické (NF NBK) oznámil, že nahrávky Audio Nový zákon NBK, který je nejnovějším českým zvukovým ztvárněním Bible, se za první tři měsíce prostřednictvím sítě Levné knihy prodalo již 6 500 kompletů po 19 CD.
"Je to sice nadsázka, ale kdybychom se nato podívali optikou jednotlivých nosičů, dojdeme k číslu neuvěřitelných 123 500 disků za necelé tři měsíce. Nicméně, i pokud počítáme celé komplety, jichž se prodalo 6 500, jedná se v kategorii mluveného slova o český prodejní rekord. Nejprodávanější deskou loňského roku bylo v této kategorii CD Jana Krause "Uvolněte se, prosím 2", kterého se prodalo 6 052 ks," řekl Jan Talafant, ředitel NF NBK.
Volně šiřitelná nahrávka
Kromě prodeje v síti Levné knihy je nahrávka také zdarma ke stažení z internetových stránek www.nbk.cz. Jen během prvního týdne této možnosti využilo více než 1000 uživatelů. Úspěch audio verze Nového zákona spočívá mimo jiné v tom, že stažený soubor i zakoupená CD se pro neziskové účely smějí legálně kopírovat - což je v současné době jev zcela výjimečný. Komplet devatenácti CD je k dostání za pouhých 299 Kč, což odráží pouze náklady na výrobu nosičů a distribuci.