Prosinec 2008

Poruchy na kabelech přerušily internet na Blízkém východě, v Asii

20. prosince 2008 v 19:08 | ČTK
20.12.2008 13:03:26 Zdroj:ČTK, autor: dk, sd, (bk)
Káhira 20. prosince (ČTK) - Poruchy na třech podmořských kabelech, které spojují Evropu a Blízký východ, přerušily internetové a mezinárodní telefonní služby v části Blízkého východu a jižní Asie. Oznámili to dnes oficiální činitelé, které cituje agentura Reuters.
Porucha snížila internetovou kapacitu v Egyptě až o 80 procent. Technici se snaží obnovit alespoň část kapacity spojení tím, že komunikační tok odklánějí přes Rudé moře, uvedl oficiální činitel egyptského ministerstva komunikací, který si nepřál být jmenován.
Uživatelé internetu na Blízkém východě uvádějí, že připojení ke světové počítačové síti buď nemají žádné nebo velmi pomalé. Vážnost výpadku, kterou způsobilo narušení kabelů ve Středozemním moři u Itálie, je různá oblast od oblasti i v závislosti na poskytovateli internetového připojení. Příčina poruchy kabelů zatím není známá.
Letos v lednu poruchy podmořských kabelů u egyptského pobřeží způsobily výpadky internetového připojení v Egyptě, v oblasti Perského zálivu a v jižní Asii.

ČT24:http://www.ct24.cz/svet/39648-datova-linka-mezi-evropou-blizkym-vychodem-a-asii-byla-narusena/
Pravděpodobně byl přerušen podmořský kabel u egyptského pobřeží. Odborníci zatím nevědí, co problémy způsobilo. Společnost France Telecom, která spojení zajišťuje, pracuje na opravě kabelu. Může trvat i několik dní.